ONDERWERPEN
Koopkracht van gepensioneerden (05-25)
ANBO-PCOB krijgt zijn zin: Noodfonds energie verlengd (04-25)
Ik wist niet dat ik daar recht op had .......(04-25)
Koopkracht van gepensioneerden (05-25)
In 2008 brak een financiële crisis uit. Sinds dat jaar staat de inkomenspositie van gepensioneerden onder druk. De crisis zorgde voor een slechte economische situatie. Pensioenfondsen konden als gevolg daarvan het aanvullende pensioen niet of nauwelijks verhogen. Dezelfde economische situatie leidde dot een verhoging van vaste lasten, zoals zorg, wonen en energie.
Na 2013 herstelde de economie zich enigszins en vanaf 2018 ging het herstel voorspoedig. Toch betekende dat niet dat de inkomenspositie van gepensioneerden verbeterde. Voor een groot deel is dat veroorzaakt door de ontwikkelingen in de aanvullende pensioenfondsen. De lage rentestand betekende dat pensioenfondsen te weinig geld konden aanwenden om de pensioenen te verhogen.
Door het achterblijven van het verhogen van de pensioenen (= indexatie) is de koopkracht van gepensioneerden sinds 2008 met meer dan 10% gedaald.
ANBO-PCOB gelooft in een maatschappij waarin de inkomenspositie van senioren zodanig is dat de participatie en integratie in de samenleving maximaal is.
Voor de lange termijn geldt dat de koopkracht van gepensioneerden gelijke tred moet houden met die van de totale bevolking.
ANBO-PCOB krijgt zijn zin: Noodfonds energie verlengd (04-25)
ANBO-PCOB is blij dat het kabinet toch heeft besloten het noodfonds voor huishoudens met een laag inkomen en een hoge energierekening in 2025 en 2026 te verlengen. Dit potje dreigde te verdwijnen, maar dat besluit is nu teruggedraaid. ANBO-PCOB had al opgeroepen om de 110.000 huishoudens die gebruikmaakten van deze toeslag niet in de kou te laten staan. Daaraan is nu gehoor gegeven.
Volgens de minister en de staatssecretaris wordt er jaarlijks 60 miljoen euro in gestoken en zal ook de energiesector 10 miljoen bijdragen.
Het is nog niet helemaal duidelijk hoe de exacte invulling zal plaatsvinden, maar men zal trachten het noodfonds voort te zetten zoals het ook in het afgelopen jaar is uitgevoerd.
Wanneer en hoe de huishoudens een beroep kunnen doen op dit noodfonds moet ook nog worden bepaald.
Ik wist niet dat ik daar recht op had .......(04-25)
Recent konden wij als ouderenorganisatie aanschuiven bij een overleg in het gemeentehuis over het thema ‘armoedebeleid’.
Onze gemeente is al langer bezig om alle regelingen in kaart te brengen in samenhang met landelijk beleid; te kijken waar hiaten zitten; wat er nodig is en hierop dan het gemeentelijk beleid te bepalen.
Nu is armoede niet iets van vandaag en morgen want diverse groepen burgers worden hier al langer mee geconfronteerd. Er zijn dus al veel regelingen. Denk aan toeslagen, kwijtschelding van bepaalde belastingen en heffingen; (bijzondere) bijstand, WMO, Meedoenregeling, enz. enz.
Als u dit leest is net de ‘Week Van Het Geld’ (van 24 t/m 28 maart) voorbij. Daaraan voorafgaand is er meer geschreven over geldzaken. De teneur is echter dat er onvoldoende gebruik wordt gemaakt van de regelingen die er zijn.
Stille armoede? Schroom om aan te vragen? Niet in staat om de informatie te betrekken op de eigen situatie?
Om het inzichtelijker te maken is er nu een zeer toegankelijke website waarin alle regelingen zijn opgenomen, ook die van de Noordoostpolder.
Anoniem kunt u toetsen of u voor bepaalde financiële tegemoetkomingen in aanmerking kunt komen.
De naam van de site is: www.datgeldtvoormij.nl
Hulp nodig? Zie tabblad OVER ONS / BESTUUR (Advies & Hulp)